Search:

Type: Posts; User: Pabwina; Keyword(s):

Page 1 of 7 1 2 3 4

Search: Search took 0.01 seconds; generated 12 minute(s) ago.

 1. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  мерикрисмасно расположени

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t35.0-12/12304512_10208421138670764_5689731576867852240_o.jpg?oh=f5f3e77439902afdd9ba5f13869474d0&oe=566E4EB0
 2. Replies
  178
  Views
  41,268

  Sticky: Re: Slike Članova CyberShark foruma :)

  Мици арт <3 xD
 3. Replies
  41
  Views
  7,885

  Re: Game Korisnicki Panel [Predlozi]

  Браво, браво, алал да ви е
  ми се свиѓа што има и англиска верзија :d
 4. Replies
  41
  Views
  7,885

  Re: Game Korisnicki Panel [Predlozi]

  но ме густа што на средина некако е она welcome бла бла иииии саатот, ретко грда комбинација на бои xD
  http://prntscr.com/95mzv5

  едит, очи болат од цел дел на home доле :O
 5. Thread: Crni Humor

  by Pabwina
  Replies
  23
  Views
  8,226

  Sticky: Re: Crni Humor

  Ако сте по англискиот црн хумор кликензибите
 6. Replies
  9
  Views
  4,182

  Re: Pitanje za zmurka srver

  Не ти зборува точно
  Кодери модери lock за да нема непотребен спам


  OP нека се јави на пм или фб
 7. Replies
  9
  Views
  4,182

  Re: Pitanje za zmurka srver

  Немој гугл трензлејт те молам, очи ми крварат
 8. Replies
  9
  Views
  4,182

  Re: Pitanje za zmurka srver

  На многу играчи им стои not res на steam, немам појма зошто
  Busters нема да се изгаси пошто секој ден има по некој дебил што нема хоби и мисли дека е хаклер
  Најверојатно ти е до нет ..

  Проследи...
 9. Thread: Avatar

  by Pabwina
  Replies
  2
  Views
  555

  Re: Avatar

  Аватар имаат само userи со ранг
  Ние другите небитни :cool:
 10. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  И убав скин за виповци си имаме :v

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11923251_957609910994309_7353276593689815720_n.jpg?oh=2ef95196f2f1692120ffa94e1cc66e8b&oe=56A12CB6
 11. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  Ма ништо не е ова :p
 12. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  Спамер на годината :cool:
  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/q81/s720x720/11811451_938406842914616_3236628692901189232_n.jpg?oh=18586ae7ba001005af9faf0d767ff9df&oe=564F35E8
 13. Thread: Anime serije?

  by Pabwina
  Replies
  5
  Views
  599

  Re: Anime serije?

  Ако не ти е фрка англиски превод, еве ти линкови. Без реклами, HD и те форе.
  Дигимон
  Драгон бол
  Yugioh

  Иии да, ако сакаш квалитетни предлози за аниме регистрирај се на myanimelist.net
 14. Thread: Anime serije?

  by Pabwina
  Replies
  5
  Views
  599

  Re: Anime serije?

  Заеби dw, гледај си онлајн.
  www.animesrbija.com - ако сакаш српски превод
  www.animerebirth.com - англиски
  Ааа имаш и на youtube :banana:
 15. Проблем со рунда (нема крај)

  Маааал проблем со de_mirage и de_cpl_strike ..
  Убацено туто комплето, средени spawn места ааааали .. доаѓа до 0:0 и нема крај на рунда -.- HELP :confused:
 16. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  туј сме

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t35.0-12/11780103_10207516177687305_7390687_o.jpg?oh=581e00ac9b970580d8f4e49b3a62d4c3&oe=55B776D5
 17. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  a wiiiiiiiiiiiiiiiii
 18. Thread: Help!

  by Pabwina
  Replies
  4
  Views
  551

  Re: Help!

  пробај ова xD
 19. Replies
  6
  Views
  661

  Re: Сервер Not Responding

  Данке Младенче, ок е сега :banana:
 20. Replies
  6
  Views
  661

  Re: Сервер Not Responding

  Џабе, и реинстал сѕ и сруши систем xD
 21. Thread: Unban

  by Pabwina
  Replies
  370
  Views
  85,344

  Sticky: Re: Unban

  Dobio si unban jer smatramo da nemas wh. Aaaaali sledeci put kad vidimo da ne killas prijatelje po mapi dobices jos veca kazna. SARADNJA = BAN
  Procitaj /pravila kad udjes na srv.
 22. Replies
  6
  Views
  661

  Сервер Not Responding

  Проблем на едно админче:

  1. Zmurka му е not responding http://prntscr.com/7id4fk
  2. Пробува да се конектира http://prntscr.com/7id4x5
  3. Прц, шипак http://prntscr.com/7id54s

  Рестартирање...
 23. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  Cyber Shark Zmurka v3.2 Mod

  Igrac NAPALMDEATH (hop3) je presao zmurku tj dosao je do 100lvl i leveli su se na serveru restartovali.

  Sta to znaci?
  Svi igraci krecu iz pocetka tj od 0lvl i bore...
 24. Thread: Demo

  by Pabwina
  Replies
  1
  Views
  387

  Re: Demo

  Демо постави овде
 25. Replies
  140
  Views
  31,363

  Sticky: Re: Cyber Shark Zmurka v3.1 Mod

  ај мала обнова, жигуле бигуле :p >>> 217.26.76.106:27032 <<< таму сме...
Results 1 to 25 of 158
Page 1 of 7 1 2 3 4