Results 1 to 23 of 23

Thread: Help gamepanel

Vodnik

Help gamepanel

Kad sam ubacio PAPY Panel na VPS znam da ima backdoor al nema veze sad to,bela mi stranica kako to da resim?

Vodnik

Re: Help gamepanel

Quote Originally Posted by GamingZone View Post
    Kad sam ubacio PAPY Panel na VPS znam da ima backdoor al nema veze sad to,bela mi stranica kako to da resim?
    Moze neki SS ?

Vodnik

podesis config.php ili ako nije do toga obrises kes failove i dodas permisije na cache folder.

Vodnik

Quote Originally Posted by galactus View Post
    podesis config.php ili ako nije do toga obrises kes failove i dodas permisije na cache folder.
    Umes da instaliraaS/

Vodnik

Znaci ubaicm config.php sve lepo sredim..al bela stranica..

Major

peti put gledam ovu temu i sve izbegavam da napisem nesto ali sada moram

Mene samo jedno zanima kako mislis da budes vlasnik tako odgovornog projekta ako ne umes da instaliras osnovni panel i podesis vps za primenu panela, a da ne pricamo za dec masine za servere..

Hteo sam da napravim klip sta je sve potrebno za game hosting od samog sajta i prezentacije do najmanje sitnice i funkcije koje su kljuc uspeha, ali sam se predomislio jer znam da bih samo izgubio vreme bezveze i bilo bi spam poruka na kilo.

Ko zna zna ko ne nema potrebed apokusava jer se to ne uci preko noci potrebno je dosta obrazovanja i proucavanja te materije. A i ocetni ulog od prosecno 10 a najmanje 5k evra!

Dizajn logo-a = 500e u proseku
    Dizajn sajta i panela = 2500e u proseku (ali se radi jos nesto dodatno, ko zna o cemu pricam zna ko ne ne mora ni da zna)
    Kodiranja za web = 4000-5000e opet u proseku
    Masine vps i dec (za sajt, panel, servere i td) = oko 3000e otprilike zavisi gde se uzme
    zastita od strane provajdera = 200 do 500e u proseku opet zavisi kako kod koga
    + ostalo kao sto su reklame, seo i td.. radnici naravno

A odgovor na ovo sto ti imas problem je EXTENZIJE ili ti PODESAVANJE/priprema vps masine za funkcionalnost sajta tjs web hosting.
    - php, ssh, cpanel/phpmyadmin i td..

U samom panelu je potrebno podesiti chmod, htacc.. i tako dalje..

Ako koristis nesto skinuto sa nepoznatog izvora to 99% sadrzi virus ili hack fajl preko koga ce ti sve propasti, nece mozda u samom startu ali taman kada krenes da se siris da ti krene zarada tad ces da nadrljas od strane onog ko je taj virus postavio.

Zato postoje ljudi koji rade razne poslove, dizajn, kodiranje i td i njih placas da bi dobio sva adekvatna resenja.
    Stefan Nikolic - CyberFX
    - Web & graficki dizajner - & front developer.

| FB Stranica: Page
    | Galerija: Deviantart

FullPowerHD

| Facebook: Stranica
    | Youtube: Kanal

Superko McGhousT's Avatar

@CyBerFX

1. Dizajn logo-a = 500e u proseku = Ko je lud da baci 500 e na obican logo ? kad to profesionalni fotograf uradi za 1000 dinara
    2. Dizajn sajta i panela = 2500e u proseku (ali se radi jos nesto dodatno, ko zna o cemu pricam zna ko ne ne mora ni da zna) = Ja sam dizajn sajta i panela platio 300 e i eno svako trazi panel i sajt od mog hostinga
    3. Masine vps i dec (za sajt, panel, servere i td) = oko 3000e otprilike zavisi gde se uzme = sve to nije ni 300-400 e
    4. zastita od strane provajdera = 200 do 500e u proseku opet zavisi kako kod koga

Zastita se dobija uz zakupljen VPS-DED masinu i nista se ne placa
    Radnici cista glupost, sta ce tebi radnik na otvaranju hostinga a nemas ni 1 prodati server zasta da ga placas ?

Ja sam drzao uspesan hosting 3 godine i prepustio dalje posto su prevelike obaveze i na kraju se host ugasio imao sam preko 50 prodatih servera ali K*B host odredjuje cene samim tim klijenti odlaze i nema tu vise nikakve zarade

Major

Quote Originally Posted by McGhousT View Post
    @CyBerFX

1. Dizajn logo-a = 500e u proseku = Ko je lud da baci 500 e na obican logo ? kad to profesionalni fotograf uradi za 1000 dinara
    2. Dizajn sajta i panela = 2500e u proseku (ali se radi jos nesto dodatno, ko zna o cemu pricam zna ko ne ne mora ni da zna) = Ja sam dizajn sajta i panela platio 300 e i eno svako trazi panel i sajt od mog hostinga
    3. Masine vps i dec (za sajt, panel, servere i td) = oko 3000e otprilike zavisi gde se uzme = sve to nije ni 300-400 e
    4. zastita od strane provajdera = 200 do 500e u proseku opet zavisi kako kod koga

Zastita se dobija uz zakupljen VPS-DED masinu i nista se ne placa
    Radnici cista glupost, sta ce tebi radnik na otvaranju hostinga a nemas ni 1 prodati server zasta da ga placas ?

Ja sam drzao uspesan hosting 3 godine i prepustio dalje posto su prevelike obaveze i na kraju se host ugasio imao sam preko 50 prodatih servera ali K*B host odredjuje cene samim tim klijenti odlaze i nema tu vise nikakve zarade
    Za masine nisam potpuno siguran za cene, za satitu takodje nisam 100% siguran ali sam video da neki veci hosteri prodaju zasebno zastitu za servere..

No da predjem na ono najglavnije, sto je moja "struka", ti si sajt i panel platio 300 evra i sve to stoji, ne kazem da ne moze, i ja sam radio do pre godinu ipo za manje od 100 evra, sada mi nepada napamet da se cimam za male pare, jer sam video da mogu da zaradim mnogo vise novca da ima ko da palti moj rad i ostalo me ne zanima, a tako je sa svakim ko je prosao kao ja (nisam ni prvi ni poslednji) i sve ono sto sam stekao je zahvaljujuci uspesnim dizajnerima i programerima koji su mu dosta pomogli i na tome sam im zahvalan.
    - uglavnom idi kod nekog dizajnera koji radi kvalitetan dizajn unikatan zanimljiv pregledan i td.. pitaj za cenu bilo kakve vrste sajta videces minimalnu cenu bez toga nece ni da razgovora, a to je u proseku od 1200 pa na vise evra (za kodiranje je i vise)

Ovo sto se radi po ovim forumima je za****ncija bukvalno.
    Stefan Nikolic - CyberFX

FullPowerHD

SkillArena Hosting (nije reklama posto host vise ne postoji) je imao i unikatan i pregledan sajt a malo kostalo I samim tim pogledaj na ovom forumu koliko ljudi trazi taj sajt

Ali svaka cast tebi nista ja nemam protiv tebe da me ne shvatis pogresno, svako ceni svoj rad to je normalno

Vodnik

Kad ubacim CMS sajt na VPS i idem npr naruci izbaci not found

Major

Nisam 100% siguran koliko se razumem u web, ali mislim da tebi fali .php fajl koji vodi to tvoje "naruči" stranice.

Izvinjavam se administraciji ako grešim (što automatski znači da je ovo spam), samo pokušavam da pomognem sa svojim znanjem za koje nisam siguran koliko se sećam još iz osnovne škole.
    Name: Aleksić Jovan
    Nickname: Ete[x].
    Playing: Counter-Strike 1.6

VIP ::ZeN::'s Avatar

CyBerFX je potpuno u pravu. Ne postoji sansa, da neko uopste napravi neki hosting bez puno novca. U CyberShark Hosting ne zelim ni da kazem koliko.
    Kazes preterao je sa cenama... pa nije.. sve mora da izgleda profesionalno na maksimalnom nivou. A naravno i da registruje kao firmu. Recite mi ko je legalan sem nas u Srbiji (za BiH, HR ne znam u potpunosti)? Samo ***. Niko drugi.
    Batalite se praznih prica da cete napraviti hosting. Nema nista od toga. Kasno je, to se radilo pre 10ak godina Ako vec zelite server da hostujete, kupite lepo. Ako vec zelite da prodajete servere bas vi, pa budite preprodavac, reseller. (Ako ima zainteresovanih nek mi se jave na pm).
    Toliko od mene na ovu temu.
    Pozz
    Nemanja Velickovic

EX CyberShark.RS Administrator
    Studentski predstavnik u Studentskom parlamentu Ekonomskog fakulteta, Univerziteta u Beogradu
    Clan organizacije ''Grupa za SPEKOF''
    Clan ''Saveza studenata Beograda''
    Trenutno se bavim web designom i social-media marketingom.
    Za vise informacija na [email protected]

Major

Slažem se sa tobom ZeN. Mada i kada bi neko imao i više nego dovoljno para i kada bi otvorio hosting, pored vodećih koji su *** i CyberShark. Trebao bi stvarno dobar kvalitet i odlična reklama da bi neki novi hosting uspeo pored ova dva prethodno navedena.

Vodnik

Ovo koristim samo za svoje potrebe cisto da znam kako se installira i sve to,ne zelim da pravim hosting..

Major

Instaliras extenzije php, ssh, proftp/vsftp i tako dalje, onda instaliras phpmyadmin ili neki cpanel (imas besplatne koliko hoces) kada sve to instaliras i podesis, kreiras bazu i ubacis sajt, valjda znas i sam to, pravis bazu u phpmyadmin, povezes sa con fajlom i importyujes sql u bazu, i trebalo bi da radi, ako ne radi onda mzoe da bude il ida nisi sve instalirao i podesio kako treba ili da ti skripta ne radi.
    Stefan Nikolic - CyberFX

FullPowerHD

Vodnik

Imas ti neki kontakt fb ili nesto

Banovan

Quote Originally Posted by ::ZeN:: View Post
    CyBerFX je potpuno u pravu. Ne postoji sansa, da neko uopste napravi neki hosting bez puno novca. U CyberShark Hosting ne zelim ni da kazem koliko.
    Kazes preterao je sa cenama... pa nije.. sve mora da izgleda profesionalno na maksimalnom nivou. A naravno i da registruje kao firmu. Recite mi ko je legalan sem nas u Srbiji (za BiH, HR ne znam u potpunosti)? Samo ***. Niko drugi.
    Batalite se praznih prica da cete napraviti hosting. Nema nista od toga. Kasno je, to se radilo pre 10ak godina Ako vec zelite server da hostujete, kupite lepo. Ako vec zelite da prodajete servere bas vi, pa budite preprodavac, reseller. (Ako ima zainteresovanih nek mi se jave na pm).
    Toliko od mene na ovu temu.
    Pozz
    Izvini drug, ali i CyberShark nije legalan u potpunosti. Cyber Shark se nalazi koliko vidim u vlasnistvu igraonica, tj cini jedan 'skup', ali tamo navedeni racun i racun kada se naruci server se ne poklapa, tako da pazite malo i na to. To znaci da se ne placa drzavi, sto dovodi do toga da imaju pravo da vas kazen ili zatvore na odredjeni period. Iskreno nikoga ne vrijedjam, ali govorim realno. Ja sam ovde dugo vremena i vidim kako sve ovde funkcionise.

CyberShark developer

Quote Originally Posted by FoX^ View Post
    Izvini drug, ali i CyberShark nije legalan u potpunosti. Cyber Shark se nalazi koliko vidim u vlasnistvu igraonica, tj cini jedan 'skup', ali tamo navedeni racun i racun kada se naruci server se ne poklapa, tako da pazite malo i na to. To znaci da se ne placa drzavi, sto dovodi do toga da imaju pravo da vas kazen ili zatvore na odredjeni period. Iskreno nikoga ne vrijedjam, ali govorim realno. Ja sam ovde dugo vremena i vidim kako sve ovde funkcionise.
    Tehnicki, sve je to u vlasnistvu Minex Automat D.O.O, i placa se porez, kao i na sve drugo, tako da nisi u pravu
    Cyber Shark je samo brend u sklopu Minex-a....

Major

Svakako, CyberShark je neprofitna organizacija.

CyberShark developer

Quote Originally Posted by 'srb View Post
    Svakako, CyberShark je neprofitna organizacija.
    Netacno, CyberShark je kao sto sam rekao samo brend u sklopu Minex-a, kao i Gather.

VIP ::ZeN::'s Avatar

Quote Originally Posted by Megastorm View Post
    Netacno, CyberShark je kao sto sam rekao samo brend u sklopu Minex-a, kao i Gather.
    Kao i nas myPanel, kao i GHost.
    Nemanja Velickovic

EX CyberShark.RS Administrator
    Studentski predstavnik u Studentskom parlamentu Ekonomskog fakulteta, Univerziteta u Beogradu
    Clan organizacije ''Grupa za SPEKOF''
    Clan ''Saveza studenata Beograda''
    Trenutno se bavim web designom i social-media marketingom.
    Za vise informacija na [email protected]

CyberShark developer

Tako je

Bas tako