Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 51 to 65 of 65

Thread: Hardver i softver - pitanja, predlozi i pomoć

Major

Re: Hardver i softver - pitanja, predlozi i pomoć

Quote Originally Posted by Cyxoj View Post
    Imas gore postupak slikovito objasnjen kako da nadjes drajver. Izaci ce ti lista sa drajverima, bice ih sigurno 20-ak. Jedan mora da bude ok, sam da resis trebace ti jedno 2 sata mozda, da pogodis pravi drajver.
    A i ceo dan da ti treba, opet je manje od 4 dana koliko su ti u servisu trazili, mada prvi put cujem da za 1 drajver treba 4 dana, mi to resavamo u medjuvremenu, izmedju pojedinih vecih poslova.
    Pa u nas 3 dana vade delove menjaju ondak 4 dan instaliraju
    Edit:
    Drajvera samo mi 3 komada izbaci i skinuo sva 3 i od Invidie nece da istalira jer ne zadovoljavaju konfiguracije od intelovih samo mutna slika kao i prije resenje?
    Jos neko?
    Last edited by Hankok; 05.12.14 at 14:15.
    Social Network - WithOut ADS - WithOut Verifications

Server Admin

Quote Originally Posted by Hankok View Post
    Pa u nas 3 dana vade delove menjaju ondak 4 dan instaliraju
    Edit:
    Drajvera samo mi 3 komada izbaci i skinuo sva 3 i od Invidie nece da istalira jer ne zadovoljavaju konfiguracije od intelovih samo mutna slika kao i prije resenje?
    Jos neko?
    Ako imas Intel HD Desktop Driver nema sanse da instaliras Nvidia drajver, ni jedan drugi neces moci, to samo ovi budjavi Microsoft drajveri sto se automatizovali uz instalaciju sistema. Samo trebas naci pravi drajver, pogledaj na onom linku drajvera od tvog modela laptop-a, vidi da stavis da ti prikaze drajvere za neki drugi operativni sistem, recimo Win7, ili Vista... Moguce da je tamo neki od validnih drajvera.
    Cyber-Shark ZMURKAł HnS

IP adresa: 193.105.163.202:27032

Major

Ako imas Intel HD Desktop Driver nema sanse da instaliras Nvidia drajver, ni jedan drugi neces moci, to samo ovi budjavi Microsoft drajveri sto se automatizovali uz instalaciju sistema. Samo trebas naci pravi drajver, pogledaj na onom linku drajvera od tvog modela laptop-a, vidi da stavis da ti prikaze drajvere za neki drugi operativni sistem, recimo Win7, ili Vista... Moguce da je tamo neki od validnih drajvera.
    evo skidam 10 novi drajvera pa cu da vidim ocel neki pasat ****m im sve vise...

Major

Ljudi pomoc Laptop mi se samo restartuje probao da boot.ujem novi sistem i nece cita DVD al ne da dalje od onih tacki do entera da ga ****s?
    resenje.
    URIGENTNO===

EDIT:

Razlog zbog DVD-a e sad ocu preko USB da bootujem nastimam da u biosu bude prvi kliknem F12 pri restartu i odaberem USB ime stika i ondak samo kaze "Windows not exsist in HDD" a ne dajem mi kao na DVD-u da enter udarim.
    Sitem exstra prebacen
    Last edited by Hankok; 08.12.14 at 18:20.

Server Admin

Ljudi pomoc Laptop mi se samo restartuje probao da boot.ujem novi sistem i nece cita DVD al ne da dalje od onih tacki do entera da ga ****s?
    resenje.
    URIGENTNO===

EDIT:

Razlog zbog DVD-a e sad ocu preko USB da bootujem nastimam da u biosu bude prvi kliknem F12 pri restartu i odaberem USB ime stika i ondak samo kaze "Windows not exsist in HDD" a ne dajem mi kao na DVD-u da enter udarim.
    Sitem exstra prebacen
    Prvo moras na USB-u da stavis iso fajl, a na nekim racunarima cak moras i sam USB da prepravis da bude ISO dekoder. Onda ne moras da ulazis u bios, vec mozes da nadjes precicu za "Boot device" (na HP-u je to taster F9 recimo). Reci mi samo o kojoj marki laptop-a je rec? Jel to onaj Acer ili je neki drugi laptop? Da ti kazem precicu za "boot device" i onda odaberes taj usb u prozoru butabilnih uredjaja.
    Cyber-Shark ZMURKAł HnS

Major

Prvo moras na USB-u da stavis iso fajl, a na nekim racunarima cak moras i sam USB da prepravis da bude ISO dekoder. Onda ne moras da ulazis u bios, vec mozes da nadjes precicu za "Boot device" (na HP-u je to taster F9 recimo). Reci mi samo o kojoj marki laptop-a je rec? Jel to onaj Acer ili je neki drugi laptop? Da ti kazem precicu za "boot device" i onda odaberes taj usb u prozoru butabilnih uredjaja.
    Isti acer laptop a kako da napravim ISO da bude

Edit: Ocel mi neko help pliz.
    stvarno mi treba pomoc-
    Last edited by Hankok; 11.12.14 at 20:35.

Server Admin

Isti acer laptop a kako da napravim ISO da bude

Edit: Ocel mi neko help pliz.
    stvarno mi treba pomoc-
    Imas Microsoft-ov program za izmenu flash-a da bude kao bootabilni cd.

Ovde mozes da preuzmes taj program: http://wudt.codeplex.com/.

Ubacis flash i pratis samo postupke. Kada ti program prebaci flash u "boot drive", ubavis ISO fajl na flash i to ti je to Onda mozes da ga pokreces iz boot menu-a, kroz bios...kako god zelis.

Poz
    Cyber-Shark ZMURKAł HnS

Server Admin

Evo jednog interesantnog sajta gde možete da poredite procesore, da vidite koji je bolji, koliko je bolji, ukoliko nameravate da zamenite postojeći cpu:

http://cpuboss.com/

naravno, pre toga trebate da vidite koji su procesori kompatibilni sa vašim procesorom, to možete pogledati na ovom sajtu:

http://www.cpu-upgrade.com/

(u searchbar-u sajta samo upišete model vašeg procesora, ili na google-u ukucate - "naziv procesora" upgrade)

Cyber-Shark ZMURKAł HnS

Server Admin

Koji antivirus odabrati?

Dosta je antivirusa u ponudi danas, tako da se odabir više ne svodi na 3 ili 4 antivirusa, već na 20 različitih programa koji u princupu istu svrhu imaju, samo je baza virusa kod svih njih različita. U suštini, antivirus program je isto što i spyware-malware program, mada tu kompanije prave razliku ali generalno nema razlike, antivirus obavlja isti taj posao. Kao što rekoh jedina je razlika u virusnim bazama koji su kod svakog programa različite. Pa ću na taj način i da objašnjavam ove korišćenije i poznatije antiviruse, jer generalno oni nude najbolju zaštitu trenutno.

Odabir antivirusa se razlikuje od korisnika do korisnika, kod velikog broja korisnika nije presudno koliko je dobar sam antivirus, nego koliko je lak za korišćenje, pa se prema tome vode i zbog toga koriste određeni antivirus. Pa da napravim podelu i da po mojoj proceni upišem one koje ja preporučujem svojim klijentima:

Što se tiče antivirusa sa plaćenom licencom, jedan antivirus se mnogo odvaja od ostalih antivirusa, a to je Kaspersky antivirus. Ni kod jednog antivirusa nisam sreo toliki vid zaštite računara kao kod Kaspersky antivirusa. Tako da, ukoliko želite kvalitetnu i profesionalnu zaštitu, preporučujem Kaspersky, a iza njega je sledeći Norton antivirus, isto je dobar, ali ne može da se poredi sa Kasperskim. A na trećem mestu je Eset Nod32 antivirus.

Što se tiče besplatnih antivirusa:
    (numerisaću ih, br.1 - kao najbolji)

1. Free AVG antivirus

ima najbolju bazu potencijalnih virusa i pretnji, i ima lak interfejs. Eliminise do 91% standardnih pretnji

2. Panda free antivirus

takođe ima odličnu bazu potencijalnih virusa i pretnji, ali je na drugom mestu zbog malo težeg interfejsa za korišćenje. Sve u svemu, odličan je takođe. Eliminiše 95% standardnih pretnji

3. Avast free antivirus

Ja lično ne volim Avast, mada ima ljudi koji ga koriste i zadovoljni su. Takođe ima lagan i pregledan interfejs. Eliminiše do 89% standardnjih pretnji.

4. Free Malwarebytes Anti-Malware

Isprobao sam ovaj Anti-malware program, i mogu reći da je vrlo dobro definisan i vrlo dobro štiti. Kao što sam i pomenuo na početku, bukvalno je isti kao i standardan antivirus, ali se kod njega pažnja više skreće na traženje grešaka i štetnih programa u registrima nego u samim datotekama. Naravno, obaveštava i kada ima pretnji po same datoteke, ali što se tiče zaštite registra računara i sistemskih fajlova, ovaj program je NO.1!
    Cyber-Shark ZMURKAł HnS

VIP

AVAST keva

Imam laptop Asus Eee PC r101d e sada pregoreo mi je punjac ali imam isti koj radi ali on radi na 12 v a onaj drugi radi na 19 v (v= volti) rade na isto ampera jel mogu njega koristiti da mi puni bateriju?

Server Admin

Nemoj, bolje da odneses u servis da otvore taj tvoj punjac i prekontrolisu komponente da pokusaju da poprave. Ako ne mogu da poprave, savetujem ti da izdvojis 2000-3000 dinara za polovni ili zamenski punjac ali sa tacnom voltazom i amperazom kao sto je na netbook-u.
    Cyber-Shark ZMURKAł HnS

Admiral

Pozdrav drustvo ,
    imam problem kod instaliranja windowsa , tacnije problem je sto ne mogu nijednu particiju da izaberem za novi win .
    SS: http://www.dodaj.rs/f/x/qT/1MNsnAax/img2260.jpg
    Pogledao sam nekoliko slicnih tutorijala na yt , ali nisu pomogli ..

Major

Imao sam i ja taj problem, potraži na Google-u šta drugi kažu za taj problem kada je u pitanju tvoja matična ploča. Ja sam morao da isključim neku USB podrsku u BIOS-u. Probaj da vratiš BIOS na početne vrednosti.
    Miljan Ilić - Viruss
    - WEB Developer

- WEB Sajt: www.mintnet.org
    - Portfolio: www.miljanilic.com
    - E-Mail Adresa: [email protected]
    - Facebook Stranica: www.fb.com/MiljanIlicProgrammer

Server Admin

Quote Originally Posted by Ilic1g View Post
    Pozdrav drustvo ,
    imam problem kod instaliranja windowsa , tacnije problem je sto ne mogu nijednu particiju da izaberem za novi win .
    SS: http://www.dodaj.rs/f/x/qT/1MNsnAax/img2260.jpg
    Pogledao sam nekoliko slicnih tutorijala na yt , ali nisu pomogli ..
    Kasno odgovaram, ali dobro. Inace, problem nije do tvoje maticne ploce, ili bilo cega u racunaru, problem je konkretno sa tom instalacijom koju ti koristis (sto ne znaci da bi neka druga radila). Takav problem se javlja sa komprimacijom ahci i ide drajvera koji se preinstalira u racunaru preko same windows instalacije. Sto znaci, potrebno je da nadjes sto noviju instalaciju windows operativnog sistema, i da sa njom pokusas da instaliras windows.

Druga stvar koja je tu bitna, u danasnje vreme se na racunarima stavlja blokada za windows 7 operativni sistem. Tacnije BIOS cipovi se programiraju samo za UEFI mod (koji je namenjen windows 8, 8.1, 10 operativne sisteme). Imas tu i neke windows 7 verzije preko UEFI mod-a, ali je sve to lose odradjeno i dolazi do sukoba sertifikata i drajvera, to nije pouzdano. Microsoft primorava korisnike da se prebacuju na novije operativne sisteme tako sto se proizvodjaci obavezuju da na svojim laptopovima izradjuju samo BIOS cipove sa UEFI mod-om. Asus je recimo glavni predvodnik toga, HP se jos malo bori, LENOVO je sacuvao zalihe bios cipova koji poseduju i IDE i UEFI mod, a tu je negde i Toshiba. Sve u svemu, to je glavni problem. Na pojedinim laptopovima, update bios-a moze da pomogne da se ovaj problem resi (u upgrade bios-a dodaju i takozvani "legacy support" za windows 7). Bitne stavke za instalaciju Windows 7 na novim laptopovima i racunarima su ti:

- Legacy support - enabled
    - safe boot - disabled

ukoliko i dalje ne moze da se instalira, sazaljevam slucaj, ocekuje te Windows 8.1, i borba sa kockicama

Kasnim sa objavom, ali ne stizem da upadam ovde cesto. Pozdrav
    Cyber-Shark ZMURKAł HnS