Results 1 to 9 of 9

Thread: gather.rs

Kapetan

gather.rs

Pre 8 godina, kada sam poceo da se zanimam za cuvenu igricu counter-strike, igrao sam sa svojim drugarima na public serverima,u igraonici do zgrade ili solo kuci sa botovima. Bilo je poprilicno smesno iskreno da vam kazem. I kako su godine odmicale, kako sam se sve vise zanimao za igricu i kako sam rastao, postajao sam bolji. Jedan veliki deo u tome uzela je ova zajednica, Gather. Da nije bilo ove zajednice, verovatno se nikad ne bi zanimao za napredak i razvijanje. Neverovatno jaka konkurencija me uvek terala da budem sve bolji i bolji, i da uvek radim na sebi, a pravila kojih su se staresine gathera rigorozno drzali su mi u pocetku bila smesna, ali godinama shvatis sustinu. Jos jedna zapanjujuca cinjenica bila je to da je ovo ustvari jedna neprofitabilna organizacija koju su vodili iz strasti i ljubavi, kako prema igrici, tako i prema zajednici koja se ovde godinama stvarala.

Pa buduci da sam napisao neki uvod, mislim da je vreme da predjem na samu sustinu ovog teksta. Zanima me, gde je nestalo to sve? Sta, bilo je to lepih par godina i dosta, hajde da odustanemo. Napravilo se par gresaka, ugasilo se samopouzdanje i sve je otislo niz vodu. Niko da preuzme krivicu? Niko da se objasni ovde pred ljudima? Ako se vec izgubio entuzijazam ljudi koji su tu, nek se regrutuju novi ljudi. Puni sebe i entuzijazma za ovaj posao. Nek preda neko vise baklju, umesto sto se place da se ugasila.

Kazete postoji MM na CSGO, pa zasto onda tako dobro radi ESEA ili Face-it? Ljudi ovo je 21. vek, nikad vise izvora i primera. Sta oni to imaju sto Megastorm i ekipa ne mogu? Znam da taj covek dana ne bi odmarao da mu se postavi zadatak. Mozda su tu negde novi ljudi, koji dele ovo misljenje, koji su spremni da uce. Dobar marketing, rekonstrukcija ljudi u srzi organizacije, malo ambicije i entuzijazma i ja iskreno verujem da se ova zajednica moze podici iz najgore tacke u kojoj se ikad nalazila od svog postojanja. Bez Gathera, ne postoji vise nista sto vezuje kanterasku scenu na Balkanu.

Mozda se ovo skroz pogresno protumacilo.Mozda ovo nije kraj, nego samo pocetak, neceg novog, lepseg i boljeg!

Dragi kanterasi, hvala ako ste odvojili nesto vremena da procitate ovaj tekst, ali imao sam potrebu da podelim ovo sa ljudima, da vidim i vasa misljenja. Nemojmo dozvoliti da nesto ovako lepo propadne. Hvala lepo, svako dobro i pozdrav

CyberShark developer

Re: gather.rs

Problem je na prvom mestu ulaganje, odnosno finansiranje projekta.
    Niko nije u mogucnosti da ulaze stotine evra mesecno da bi odrzavao neprofitni projekat u zivotu, a potencijalnih kupaca ili sponzora nema na domacem terenu...

Drugi problem jeste ponasanje igraca. Mi smo pokusali da ih motivisemo nagradama (i bili bi ispostovani maksimalno da je bilo makar nekog odziva, kao sto je bilo prosle godine od januara do aprila-maja), medjutim, primetili su da postoji mogucnost da zloupotrebe sistem, odnosno da igraju samo kratak vremenski period, nakupe poene i fajront, da totalno prekinu da igraju. Na taj nacin su Gatheru naneli vecu stetu, znatno je opala posecenost, a ocekivali su nagrade.
    To ni jedna firma ne moze finansijski da podnese, nije logicno da se ide u minus bez poboljsanja u nekom doglednom periodu.
    Sistem nije prepusten nikome jer se nije pronasao neko ko ima volju da ulaze toliko u njega.
    Kolege i ja smo previse vremena i truda ulozili da bi to propalo ali eto, do ovoga je doslo.
    Jos se ceka Damir, ako on odluci da se nastavi sa radovima mozda i postoji sansa, ovako - tesko...

Tebi i drugim postenim i vernim igracima Gather zajednice se iskreno zahvaljujem u ime tima, ali za sada tesko da mozemo ista uraditi da bi vam omogucili da igrate na Gatheru jer interesovanja od strane ostalih igraca nema.

Potpukovnik

Iteresovanja je uvek bilo kod igraca, al bilo je i kod vas da za****te ovaj projekat..ovo "vas" se ne odnosi na vas licno u potpunosti, ali vecim delom od kako ste preuzeli od Gerasima..Nesto najjednostavnije sto obican igrac cs-a, znaci onaj primitivac, je znao da instalira mirC i ac i da dodje da se za****va, oni koji su pravili sranja bili su sankcionisani i igra je bila na gateru 24/7, od kad znam da Gater postoji. Svako ko je napravio nalog na prvom onom po vama krs sajtu, je doveo jos 5-6 igraca na isti, i prica je bila na nivou, ovo mesto je bilo prvenstveno za druzenje, niko nije planirao da bude profitabilno. Od kad je krenulo preuzimanje i prelazak na novi sajt, novi nacin rada, samo je deo po deo igraca odlazio. Krenula su neka pravila, banovanje cistih igraca zbog nekih mizernih razloga i sve ostalo, odmah se videlo nezadovoljstvo i kod ostalih i tako je mic po mic, Gater ostao na 30 stalnih igraca. Nagrade su uvek vracale igrace, i to one u TOP nivou, borba je uvek bila jaka. U poslednjoj vasoj igri, mogli ste da primetite da se ni jedan ozbiljan igrac nije vratio, a to je zato sto je CS:GO igra u pitanju, a za tu igru postoje mnogo jaca mesta gde uzimaju i mnogo jace nagrade, ozbiljnija je igra i cenjenija. Ovo je mala zemlja i jos nije razvijeno u mozgovima ljudi da od Igrica moze da se profitira, tako da je ovaj projekat "dzaba bacene pare", kao sto smo i pricali pre nego sto ste ga zapoceli.

CyberShark developer

Quote Originally Posted by DEADHOOD View Post
    Iteresovanja je uvek bilo kod igraca, al bilo je i kod vas da za****te ovaj projekat..ovo "vas" se ne odnosi na vas licno u potpunosti, ali vecim delom od kako ste preuzeli od Gerasima..Nesto najjednostavnije sto obican igrac cs-a, znaci onaj primitivac, je znao da instalira mirC i ac i da dodje da se za****va, oni koji su pravili sranja bili su sankcionisani i igra je bila na gateru 24/7, od kad znam da Gater postoji. Svako ko je napravio nalog na prvom onom po vama krs sajtu, je doveo jos 5-6 igraca na isti, i prica je bila na nivou, ovo mesto je bilo prvenstveno za druzenje, niko nije planirao da bude profitabilno. Od kad je krenulo preuzimanje i prelazak na novi sajt, novi nacin rada, samo je deo po deo igraca odlazio. Krenula su neka pravila, banovanje cistih igraca zbog nekih mizernih razloga i sve ostalo, odmah se videlo nezadovoljstvo i kod ostalih i tako je mic po mic, Gater ostao na 30 stalnih igraca. Nagrade su uvek vracale igrace, i to one u TOP nivou, borba je uvek bila jaka. U poslednjoj vasoj igri, mogli ste da primetite da se ni jedan ozbiljan igrac nije vratio, a to je zato sto je CS:GO igra u pitanju, a za tu igru postoje mnogo jaca mesta gde uzimaju i mnogo jace nagrade, ozbiljnija je igra i cenjenija. Ovo je mala zemlja i jos nije razvijeno u mozgovima ljudi da od Igrica moze da se profitira, tako da je ovaj projekat "dzaba bacene pare", kao sto smo i pricali pre nego sto ste ga zapoceli.
    Problem je, 1.6 je propao, i tu se nije moglo nista.
    99% igraca na Gatheru su bili nonsteam igraci, i Nebojsi se to nije svidjalo, hteo je da isforsira novu igru jer smatra da od ove nema koristi, samo stete (sto je donekle i u pravu, jer je igra puna citera i likova sa steam id changerom)...

E sad, ovaj sistem je daleko jednostavniji, na dva klika mozes se prikljuciti igri, bez mIRC-a (koji je prakticno gusio sve, i bilo je pitanje vremena kad ce poceti da se desavaju problemi, i morao je biti izbacen sto pre.
    Klijent takodje, bio je jako lose isprogramiran, a praviti ga iznova ili ispravljati greske se pokazalo kao nemoguce, jer je isuvise lose osmisljen i previse je bio povezan sa IRC-om (sto nas opet vraca na prvi deo price).

Slazem se da je stari dizajn bio bolji, ovaj trenutno izgleda nedovrseno (iako su postojali planovi da se dovrsi, pa cak i da se uradi kompletan redizajn, dizajn je vec placen i postoji, ali nema informacija o tome da li ce se raditi ili ne).

Glavni problem starog gathera jeste bilo to sto je vlasnik konstantno isao u minus, odnosno imao je samo troskove, a planirano je da platforma sama sebe otplacuje.
    Racunajte 30 CS servera, 10 po masini, to je 3 masine pune (jer su bili u pitanju EPS serveri), i to je oko 150e na mesecnom nivou samo za masine.
    Kad bismo racunali i ostale potrepstine, kao sto su masina za sajt, irc i ostalo, + za pokusaje resavanja DDoS napada (kupovinom raznih stvari vezanih za masinu, pa filter masina, pravljenja tunela, cega sve ne), ta cifra se drasticno uvecava,
    i jednostavno nije postojala mogucnost da se vise toliko ulaze, jer ne pricamo o ciframa od 20, 30, 50 pa cak i 100e godisnje, ovde su hiljade evra u pitanju na godisnjem nivou.

Ja nisam bio tu od kako je Gerasim predao projekat, nego od pre nekih godinu i po', pa ne znam o cemu se radi, nisam ni igrao Gather previse do samog zaposlenja na projektu, ali on je to verovatno sa razlogom predao Nebojsi, neki problem je sigurno postojao...

Banovan

lepo sam ja rekao
    Dzaba ste krecili

Mrsko mi da citam ove gluposti, samo sam docin kom procitao

@Megastorm ne vredi ti da pises romane, usrali ste sve ovo pozdrav i svako dobro za stare igrace gathera i za staru administraciju

Uprava NAPOLJE!

Superko McGhousT's Avatar

Quote Originally Posted by shopb1 View Post
    lepo sam ja rekao
    Dzaba ste krecili

Mrsko mi da citam ove gluposti, samo sam docin kom procitao

@Megastorm ne vredi ti da pises romane, usrali ste sve ovo pozdrav i svako dobro za stare igrace gathera i za staru administraciju

Uprava NAPOLJE!
    Bravo tebi i tvojem mozgu...

Banovan

Quote Originally Posted by McGhousT View Post
    Bravo tebi i tvojem mozgu...
    De im se jos uvuci u bulju malo ti fali za administratora

Jadni ste puno, s****li ste najjaci projekat

Ne znam dal sam rekao al ponovicu...DZABA STE KRECILI

Superko McGhousT's Avatar

Hahahah sto si smesan decko Ja kazem istinu da su se momci trudili i napravili nesto sto ti nikad u zivotu nebi uspeo.. Bolje se pokrij sa usima i cuti blamiras ovako samog sebe

CyberShark developer

Quote Originally Posted by shopb1 View Post
    De im se jos uvuci u bulju malo ti fali za administratora

Jadni ste puno, s****li ste najjaci projekat

Ne znam dal sam rekao al ponovicu...DZABA STE KRECILI
    Samo ti troluj, necu se libiti da banujem ceo subnet, samo da te se otarasim, ne brini se.
    Zbog takvih ******a kao sto si ti je sve i propalo, jer ste se pravili pametni i sabotirali sve.

Dobio si i status koji zasluzujes.