Results 1 to 1 of 1

Thread: CSGO tokeni

Tech Chief Airbrate023's Avatar

CSGO tokeni

Naime zbog koristenja raznih skinova na steam serverima i "kradje" posla valve-u, tj pravljenja stete njihovoj prodaji skinova i raznoraznim pluginima koji omogucuju skinove na serverima bez da ih kupite, valve je poceo banovati servere. Medjutim naisli su na problem, banovanje IP adresa nije urodilo plodom zbog mnogo zalbi regularnih korisnika koji se zateknu na toj ip adresi, posto se uglavnom serveri hostuju u game hostinzima pa su mnogi dobili ban koji nisu krivi, valve se odlucio da napravi token. Token je unikatni ID servera koji se dobija preko steam accounta. Svaki account moze napraviti do 1000 tokena i kada se banuje 1 token svi ostali na tom steam accountu budu banovani.
    Kada instalirate server i pokrenete ga on ce biti online ali niko nece moci uci u njega, to je znak da vam fali token. Da bi nabavili token postoje 2 nacina.

1.) Preko vaseg steam naloga

-Otidjite na ovaj LINK logujte se na steam nalog i kreirajte token tu. kada kreirate token dobicete malo duzu kombinaciju slova i brojeva. E taj kod (token) kopirajte i idite u csgo/cfg/server.cfg i na dnu upisite
    sv_setsteamaccount "xxxxxxxxxxxxxxxxx" (gde je xxxxxx vas token)

Slika

Ja sam licno banovan ovde

-Restartujte server i to je to

2.) Preko sajta

-Naime ja licno koristim ovo jer je moj nalog banovan za tokene a veoma je skupo kupovati novi steam nalog sa cs go + novu sim karticu i sve to verifikovati pa ponovo doci do tokena kojeg ce opet banovati (mene banuju zbog skinova)

-To funkcionise ovako. Kupite tu token koji kosta 0,15€. Valve banuje servere ponedeljkom, srijedom i petkom. Nekad uvece, oko 20h. 1 token 1 ban 1 server.... ja imam 4 servera tako da koristim 4 tokena po 3 bana sedmicno. to je 12 tokena,
    Mjesecno to dodje 4x12= 48 tokena za 4 servera x 0.15€ = 7€. Sto i nije mnogo za 4 servera.
    Ja licno koristim ovo zato sto koristim no-steam + skinove. Da sam ugasio skinove na no steamu nebi me banovali ali posto zelim da imaju skinovi onda redovno dobijam nove tokene sa ovog sajta. Takodje mozete koristiti one !knife !ws i ostale zabranjene plugine.

Procedura za dobijanje tokena:
    Otidjite na website LINK
    -Registrujte se na sajt
    -Kupite tokene
    -Tokeni se pojave na websajtu
    -Skinite plugin i ubacite ga na server

Slika mog naloga

-Znaci imam 12 tokena koji se kada valve banuje automatski se menjaju (plugin sam menja token tako da se ne morate rucno zezati, ima vise nacina automatske promjene tokena. Sva podesavanja su u samom cfg-u koji skinete sa pluginom)

NAPOMENA !!!
    -No steam serveri se ne banuju ako ne koriste skinove ! Za iskljucivanje skinova postoji linija u rev.ini koja iskljucuje skinove za no steam igrace.

ZASTO SAM BANOVAN?

-Velika polemika se pokrenula zasto je mnogo ljudi banovano bez razloga. Cijele teme imate i na aliedu i na valve forumu. Niko tacno ne zna koje plugine banuje valve, pa se pojavilo mnogo "false positive" plugina. Tesko ce vam iko reci koje tacno plugine valve banuje ali koliko sam ja upucen svi plugini koji sadrze odredjene komande koje valve skenira na serverima (to moze biti i npr obicni resetscore plugin ili bilo koji drugi) taj server ce biti banovan. Tako da ne znaci samo da sa !knife pluginom i ostalim slicnim mozete dobiti ban. Tako da dobro pazite sta stavljate ako ne zelite da budete banovani. Ja ne pazim licno jer ionako me banuju pa stavljam nove tokene.
    Isto tako prica se da i u disabled folderu ako postoji plugin (iako nije aktiviran) mozete biti banovani.

Tutorijal je preuzet sa drugog foruma uz odobrenje autora teme.
    Last edited by AkutaSame; 29.10.19 at 00:28.