Results 1 to 14 of 14

Thread: Pi network novi BTC

Superko McGhousT's Avatar

Pi network novi BTC

Nove kripto valute omogućuju lakšu zaradu! Kako da počnem?

Pored Bitkoina postoje mnoge druge valute kao što su Etherneum, ZCash, Monero i mnoge druge. Osnovni problem tih kripto valuta jeste da se jako teško dobijaju, jer za njihovo „rudarenje“ danas je potrebno da imate određen hardver koji nije jeftin.

Danas pričamo o totalno drugoj, manje poznatoj, kripto valuti za koju ni manje ni više vam je potreban Android ili iOS mobitel i koju još uvjek možete „zaraditi“.

Prije svega potrebno je da znate da ovo nije nikakva prevara, jer ovu valutu kopa već 2.5 miliona korisnika. U nastavku teksta ću opisati kako je nastala, koliko vrijedi i kako se kopa.

Šta je Pi?

Pi je nova kripto valuta za i od strane svakodnevnih ljudi koju možete „dobiti“ (ili zaraditi) sa svog telefona.

Da li je Pi scam ili prevara?

Ne. Iza ove kriptovalute stoje ljudi sa Stanforda, čiji je identitet javno poznat. Trenutno koristi 2.5 miliona korisnika i potpuno je BESPLATNA za „rudarenje“.

Da li Pi troši moju bateriju ili usporava uređaj? Da li je BESPLATNA?

Pi NE troši vašu bateriju NITI usporava uređaje. BESPLATNA je, dakle nema nikakvih ulaganja.

Pi ne koristi vaše resurse da „kopa“ ovu valutu za razliku od Bitcoina koji koristi vašu struju i grafičku karticu. Pi mreža se zasniva na povjerenju i nije bitan hardver nego mnogobrojsnost članova Pi mreže koji koriste tu valutu.

Kako da počnem „kopati“ Pi?

Pi se kopa sa vašeg telefona. Potrebno je da vas neko pozove kako bi pristupili mreži. Sva suština je da, što više doprinosite Pi mreži, više zarađujete Pi. Ispod je detaljno uputstvo kako da počnete!

PRVI KORAK:

Potrebno je da instalirate aplikaciju na vaš telefon.

Android aplikaciju možete preuzeti ovdje : https://play.google.com/store/apps/d...lockchainvault

IOS aplikaciju možete preuzeti ovdje: https://apps.apple.com/us/app/pi-network/id1445472541

DRUGI KORAK:

Unesite vaše ime kao i željenu šifru, a nakon toga željeni username (nickname).

Potrebno je da se konektujete preko Facebooka ili preko broja telefona kako bi verifikovali da ste stvarno ljudsko biće. Ja sam koristio Facebook.

TREĆI KORAK:

Bez invitacijskog koda nećete moći pristupiti mreži.

Koristite kod McGhousT kako bi uspjeli pristupiti mreži.

ČETVRTI KORAK:

Registracija je uspješna.

NAPOMENA: Svaka 24h Pi će prestati da „kopa“. Potebno je da uđete u aplikaciju svaka 24h kako bi ponovo pokrenuli proces. Ovo je napravljeno tako da Pi koriste ljudi, a ne lažni nalozi i ostali roboti.

U zavisnosti od toga kada ste se registrovali, dobijate određenu količinu Pi po satu. U vrijeme na pocetku to bi bilo 0.25 Pi/sat.

Preporuka je da ne čekate. Što kasnije počnete to manje dobijate. Kada mreža preće 10 ili 100 miliona korisnika gotovo da nećete moći dobijati Pi, ista stvar se desila sa Bitkoinom. Dakle dobijate 0.25 Pi/sat dok se prije par mjeseci dobijalo 0.8 Pi/sat, što je dokaz da ne trebate čekati nego što prije da počnete sa „kopanjem“

Sada najčešće postavljeno pitanje, KOLIKO VRIJEDI PI?

Bitno vam je da znate koliko vrijedi Pi i kada ga možete unovčiti.

Pi treunto ima vrijednost približno 0 dolara. Ne paničite, kao i Bitkoin i svaka druga kriptovaluta početna vrijednost je 0. Većina kriptovaluta pa tako i Pi ima tri faze dok ne dobiju vrijednost.

Srećom Pi je još u prvoj fazi nastajanja i zbog toga ga lako možete dobiti.

Ne zaboravite da je Bitkoin imao toliku vrijednost 2008. godine da ste za 10,000 Bitkoina mogli da kupite samo jednu picu, a dana 17.12.2017 Bitkoin je dostigao vrijednost od čak $19,783.06

Postoje nagađanja da je vrijednost Pi oko $100 USD kao i nagađanja da vrijedi par dolara, ali prijedlog je ko god želi da pokuša, nema šta da izgubi.

Dakle dobro je znati da Pi možete dobijati vrlo lako i besplatno još uvjek. Kada dođe u Fazu 3, biće poznato kolika će biti početna vrijednost Pi. Ako niste strpljivi i lukavi, možete da propustite mnogo toga.

Postoje određene uloge u Pi mreži. Kada počnete kopati vi ste Pioneer, kada pozivate ljude postajete Ambassador kao i Contributor. Što više pozivate ljude preko koda, više zarađujete.

Dodatni odgovori:

-Pi aplikacija konektovana na vaš Facebook nalog ili broj mobitela služi kao novčanik za tu kriptovalutu.

-Ako ne verifikujete nalog sa Facebookom ili brojem telefona izgubićete sav Pi koji ste zaradili.

-Svaki dan ulazite u aplikaciju kako bi nastavili sa kopanjem.

-Da li mogu kopati sa računara? Ne još uvjek, ali radi se na tome koliko su najavili tvorci ove valute.

-Koliko Pi postoji? Relativno mlada mreža, iskoristite tu prednost!

U aplikaciji postoji chat sa ostalim Pioneer-ima kao i chat za oglašavanje tvoraca kriptovalute.

Sva dodatna pitanja pišite u komentare.

Invitacijski kod koji vam je potreban: McGhousT
    Rudarski pozdrav – sretno!

Ako neko zeli moze moj inv kod koristi tj samo ukuca !!!! McGhousT !!!! Hvala
    Preuzeto sa: https://ktiptovaluta.design.blog/202...ikriptovaluta/

Major

Re: Pi network novi BTC

Zvuci presavršeno da bi bilo realno ali ajde..

Jel to kopa sve dok ti je internet ukljućen na mobitelu ili?

Veruj mi da nisam gledao to, jos uvek kopam po netu ima dosta tema svi kazu da je istina jos nisam nasao da se pozalio neko da je scam, dosta poznatih youtubera prica o ovome sto mi sve deluje kao istina.

Support DD2 Only David's Avatar

I sta ja sad ovde radim? o cemu se radi? imam gore 4k+ necega?

Major

Quote Originally Posted by David View Post

Nista narocito.iskljucis aplikaciju i ona si radi, a na svaka 24h moras ukljuciti aplikaciju.

4 ti je PI.
    Ja trenutno imam 6 (mozda sada vishe ali jer je aplikacija preopterecena trenutno mi u offline prikazuje 6) moguce da imam 7-8 PI.

Quote Originally Posted by David View Post

Imas 4 Pi coina i tako skupljas ocekuje se skakanje cene oko nove godine i tad nece moci vise ovako da se skuplja koliko sam ja procitao o tome, sto skupis do nove to je posle sve teze ide a ocekuje se cena od 5$ do 50$ veci broj prica 100$ da ce bude 2021. Sve su price a nista te ne kosta da udjes svakih 24 sata u aplikaciju i kliknes na ovo zeleno P/H sto pise i to je to. Mada ima dosta tema na netu jos uvek citam dal je istina ili jedna velika laz.

Support DD2 Only David's Avatar

dobro i sta sad ovako bleja do nove godine i sta onda? fazon 10k tih novcica kosta 1e? i ja ono prodam za hiljadarku sve, posle 6 meseci? sta, kako, ne kapiram ?

Pa ni ja nisam kapirao pa google koristim i jos uvek gledam sta kako radi dal ce stvarno skoci cena i kako posle prodati dal treba cripto wallet jos uvek trazim po netu.

Server Admin

Kako da promjenim user name?

Gde mene pitas ja Jos uvek po netu gledam kako sta kad se ocekuje cena i ostale stvari.

Major

Quote Originally Posted by McGhousT View Post
    Gde mene pitas ja Jos uvek po netu gledam kako sta kad se ocekuje cena i ostale stvari.
    Nema leba bez motike sto bi stariji ljudi rekli. Cisto moje misljenje u vezi ovoga.

Server Admin

Kad saznas javljaj

Tech Support

Quote Originally Posted by riste5 View Post
    Nema leba bez motike sto bi stariji ljudi rekli. Cisto moje misljenje u vezi ovoga.
    Upravo tako .

Quote Originally Posted by Negative|ol0$ View Post
    Upravo tako .
    Realno nista me ne kosta da probam jednom u 24h udjem u aplikaciju izadjem i gotovo ne oduzme mi ni 1 minut dnevno, pa ako skoci cena super ako ostane ovakva da nista ne vredi opet nista ne gubim.